Технології штучного інтелекту при вивченні географії

12 травня 2023 року, в дистанційному форматі, для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, ОП «Середня освіта (географія)» та ОП «Регіональний розвиток та просторове планування» відбулась лекція на тему: "Елементи 3D-візуалізації навчального контенту та технології штучного інтелекту при вивченні географії".  Лектором виступив Андрій ОЗАРЧУК, вчитель географії та інформатики Мащанського ліцею Малолюбашанської сільської ради Рівненської області.

Лектор значну увагу приділив візуалізації навчального контенту як одному з ключових елементів підготовки вчителя до уроку. Зокрема, на занятті  розглянуто чимало новітніх інструментів, які мають бути в арсеналі сучасного вчителя географії. Це і бібліотека 3D-моделей країн та регіонів світу (http://surl.li/gzaue), і колекція 3D-моделей природних об’єктів (http://surl.li/gzauo), і дуже корисний ресурс Sketchfab (http://surl.li/gzavn), і онлайн-редактор для створення віртуальних світів (https://icograms.com/designer), і колекція 3D-симуляцій (http://surl.li/gzawp), і колекція рельєфних карт (https://visualwallmaps.com/), і візуальний панорамний оглядач (https://www.360cities.net/), і онлайн-путівник та 3D-гід (https://fatmap.com/).
Крім того, лектор ознайомив студентів із кількома інструментами та технологіями штучного інтелекту: ChatGPT (https://chat.openai.com/), генератор 360°-світів (https://skybox.blockadelabs.com/), гератори інтерактивних презентацій (https://beta.tome.app/ та  https://gamma.app/).

Лекція видалась надзвичайно насиченою актуальною інформацією та мала практичне спрямування. Доповідач поділився власним досвідом використання онлайн-платформ на уроках географії. Щиро дякуємо пану Андрію ОЗАРЧУКУ за професійність та надіємось на подальшу співпрацю!

This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.