Співробітники кафедри беруть участь у координації та реалізації проектів. Так, у 2015 році завершився наймасштабніший із проектів “Історико-етнографічна спадщина – складова сталого розвитку туризму на Буковині”, який фінансувався Європейським Союзом через програму сусідства Румунія-Україна 2007-2013. (менеджери проекту проф. Руденко В.П., доцент Бучко Ж.І.), що був реалізований у рамках спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013 рр. за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальний бюджет проекту складав 10,2 млн.грн. Фінансування проекту передбачало до 90% від Європейського Союзу.
Завдяки даному проекту, що передбачав збереження та розвиток історико-культурної спадщини Чернівецької області та Сучавського повіту, шляхом формування реєстру об’єктів історико-етнографічної спадщини, було створено підґрунтя для ефективного спілкування між жителями прикордонних територій, яких об’єднує спільна історична спадщина. В результаті реалізації проекту засновано Буковинський інформативно-комунікаційний центр історичного та етнографічного туристичного розвитку у м. Чернівці та Регіональний представницький офіс у м. Сучава.
В рамках проекту було здійснено заходи промоціювання історичної та етнографічної спадщини Буковини: видано брошури з описом нових туристичних маршрутів, етнографічні альбом та журнал, створено відповідний веб-сайт, проведено фестиваль гірських професій що відбувся 20-21 жовтня 2017 р. у селі Мигове Вижницького району, за участю представників із Франції, Польщі, а також Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Проведено круглий стіл на тему «Туризм – як чинник економічного розвитку регіону: кращі практики, віхи, перспективи». Багато уваги було приділено транскордонним проектам, які реалізуються на теренах Буковини в рамках програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова». 1-2 липня 2017 року учасники проекту взяли участь у Міжнародному фестивалі “Буковинські зустрічі”, який налічував 27 колективів з різних країн.
У рамках реалізації проекту було започатковано і видано науково-популярний(трьохмовний журнал) етнотуристичний журнал «Туристична Буковина», засновником якого є Чернівецький національний університет, що дало змогу публікувати основні наукові здобутки в галузі туризму та етнографіїї співробітникам, як Чернівецького національного університету, так і науковців інших закладів. Підвищуючи загальний позитивний імідж університету серед навчальних закладів і позиціонуючи його як одного із лідерів у галузі дослідження етнотуризму, як в Україні так і за кордоном.
17-20 жовтня 2016 р. Бучко Ж.І. у складі делегації від Чернівецької області представляла Україну на міжнародному фестивалі гірських професій, що пройшов у французькому місті Шамбері
Доцент Чубрей О.С. член робочої групи та учасник компонентів «Місцевий економічний розвиток»,«Залучення громадськості» та «Молодіжна рада» Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в Глибоцькій територіальній громаді Чернівецької області.
Проф. Руденко В.П. був виконавцем двох грантів Альбертського університету (2016-2017 рр. та 2020-2021 рр) з дослідження географічної спадщини академіка Аркадія Жуковського та проф. Мирона Кордуби відповідно. У 2017 році видав електронну, а в 2018 році у паперовому вигляді монографію про акад.. А. Жуковського (спільно з Вінтоняк А.). Підготовлено до друку монографію про географічну спадщину проф. М. Кордуби.
Професор кафедри економічної географії та екологічного менеджменту Руденко В.П. є головою спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, являється членом редколегії 2-х закордонних журналів “Geographia Cassoviensis” (Словаччина) та “Edukacja Biologiczna i Srodowiskova” (Польща).
Міжнародні стажування:
В рамках проекту Erasmus Mundus програми Ianus доц. Наконечний К.П. з 01.10.14 р. по 31.07.15 р. проходив стажування в Ягелонському університеті м. Краків, Польща
У 2016 році асистент кафедри Цепенда М.М. пройшов наукове стажування на базі Академічного товариства імені Міхала Балуданського (15-21 серпня 2016 р., м.Кошице, Словаччина) (сертифікат № 6/01-10).
У 2018-2019 роках наукове стажування на базі Сучавського університету Штефан чел Маре (Румунія) пройшли доценти кафедри: Данілова О.М., Грицку В.С. Підгірна В. Н.
Доцент кафедри Чубрей О. С. пройшла наукове стажування (термін стажування 02.08-09.08.2019 р., Байя Домініца сертифікат від 9.08.2019 р.). Результати стажування: проект ініційований Інститутом міжнародної Академічної та Наукової Співпраці (KRS: 0000647929) у партнерстві з НГО «Euro-Atlantic Communications».
Монографії:
Працівники кафедри були співавторами таких закордонних колективних монографій: 1) Substation of themainmethodsofrecovery and Treatmentin the Ukranianregions Management of innovative developmentthe economi centities. Colective monograph/ edite dby M/ Bezpartochnyi, I. Britchenko, in 2 Vol./ Higher School of Socialand ecocomic. – Przeworsk: NovaSandec, 2018. – Vol. 2. – S. 66-73 (Ємчук Т.В.)
2) Yemchuk T., Arpul O. Features of formation of competitive advantages of restaurants in the international markets. Strategies for sustainable socio-economic development and mechanisms their implementation in the global dimension: collective monograph / edited by M. Bezpartochnyi, in 3 Vol. VUZF University of Finance, Business and Entrepreneurship. Sofia: VUZF Publishing House “St. Grigorii Bogoslov”, 2019. Vol. 3. S 261-269 (Ємчук Т.В.)
3) Ghidul aplicatiei transfrontaliere in cadrul simpozionului international calitatea mediului si tilizarea terenurilor. Suceava: Editura Universitatii «Stefan cel Mare», 2018. 85. (доцент Грицку В.С.)
Виступ на закордонних конференціях:
З 11 по 13 жовтня 2016 року на географічному факультеті ЧНУ імені Юрія Федьковича проведено міжнародну наукову конференцію «Від географії до географічного українознавства: еволюція освітньо-наукових ідей та пошуків (до 140-річчя започаткування географії у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича), в організації якої взяли участь викладачі і співробітники кафедри економічної географії та екологічного менеджменту.
Кількість учасників конференції – 200
Країни учасники – Польща, Болгарія, Україна.
Під час конференції працювало 6 секцій.
2-3 червня 2017 р. В.С. Грицку у складі оргкомітету міжнародної географічної конференції в м. Яси (Румунія) здійснила наукову екскурсію до України по маршруту: «Яси – Чернівці – Герца – Заліщики – Сторожинець – Яси».
З метою поглиблення наукової складової освітнього процесу викладачі проф. Руденко В.П., доценти: Чубрей О.С., Ячнюк М.О., Підгірна В.Н., Бучко Ж.І., Данілова О.М., Грицку В.С., Ємчук Т.В. брали участь у закордонних конференціях що проходили в Румунії, Великобританії, Канаді, Польші, Грузії.
Партнерська угода № 1
Стаття 1. Сторони:
1. Буковинська асоціація туризму, офіс якої знаходиться в Сучаві за адресою: вул.Університетська, 15-17, Сучава, 720229.
2. Університет Штефана чел Маре в Сучаві за адресою: вул. Університетська, 13, Сучава, 720229. – партнер 1
3. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який знаходиться за адресою: вул. Коцюбинського, 2, Чернівці, 58012. –партнер 2
домовились про наступне:
Стаття 2. Об”єкт
2.1. Об”єктом цієї угоди є спільне впровадження проекту TESCA (Туристичне підприємство в Сучаві та Чернівцях), представлене в рамках подання заявок на участь у програмі транскордонного співробітництва Phare 2005/017.539.
З погляду грантового контракту це партнерство не є бізнесом, а взаємозв”язком двох чи більше організацій. А це означає розподіл обов”язків, виходячи з розвитку проекту.
2.2. Проект та додатки до нього також є об”єктами проекту.
Стаття 3. Ролі та обов”язки сторін у впровадженні проекту
3.1. Ролі та обов”язки:
Заходи проекту:
1.1. Управління та координація.
2.1. Генералізація бізнесових ідей підприємців у сфері туризму.
2.2. Підготовка підприємців до складання бізнесових планів та моделей.
2.3. Підготовка інструкторів.
3.1. Впровадження комп”ютерної служби допомоги
Партнерська угода № 2
Стаття 1. Сторони:
1. Сучавський університет “Штефан чел Маре” в м.Сучава, вул. Університетська, 13, Сучава, 720229. – головний партнер
2. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який знаходиться за адресою: вул. Коцюбинського, 2, Чернівці, 58012. – партнер 1
3. Сучавське агенство з питань охорони навколишнього середовища. м. Cучава, вул. Бістріцей 1А – партнер № 2
домовились про наступне:
Стаття 2. Об”єкт
2.1. Об”єктом партнерства є спільне впровадження проекту PHARE RO 2004/016-942.01.01.22, під назвою “Romania-Ukraine Common Management for Protection of the Air Quality”, який був представлений на конкурс проектів в рамках Neighbourhood Programme Romania-Ukraine 2004-2006, Бюджетна лінія В 220202, посилання RO – 2004/016-942.01.01.
2.2. Проект та додатки до нього також є складовими частинами до даної угоди.
Стаття 3. Ролі та відп впровадженні проекту
Сучавський університет “Штефан чел Маре”
– здійснює координацію та впровадження всіх заходів передбачених в рамках проекту.