Навчальний воркшоп для студентів “Академічна доброчесність: виклики сучасності”

25 березня 2021 року (четвер) для студентів спеціальностей «Менеджмент», «Географія»; «Середня освіта (Географія)» викладачами кафедри економічної географії та екологічного менеджменту був організований та проведений навчальний воркшоп «Академічна доброчесність: виклики сучасності». Спікерами виступили  докторка педагогічних наук, доцентка Чубрей О.С., кандидатка економічних наук, доцентка Підгірна В.Н. та студент Києво-Могилянської академії Дмитро Солдатенко.

У ході заходу учасники обговорили суть академічної доброчесності, найпоширеніші форми її порушення здобувачами освіти та види відповідальності за такі порушення.

Також увагу студентів було звернуто на нормативну документацію, яка формує правове поле для академічної відповідальності, а саме було обговорено основні положення ст. 42 Закону України «Про освіту» та чинні правила академічної доброчесності діючі у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. На даному етапі про академічну доброчесність можна говорити як про чітко виписане поняття, яке має свої характеристики, виконавців і відповідальних, а також конкретну регламентацію та вимоги.

Перевагою проведення онлайн заходу стала можливість залучення до бесіди студента Києво-Могилянської академії, який поділився власним досвідом написання науково-дослідних робіт із дотриманням принципів академічної доброчесності.

По результатах проведеного воркшопу було узагальнено, що чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці постулати є основою функціонування університетської спільноти на засадах довіри, взаємоповаги та честі.

Щиро дякуємо всім за участь у навчальному воркшопі!

This entry was posted in Студентське життя. Bookmark the permalink.