Андріївські вечорниці

30 листопада 2023 року, о 15.00 в студентському просторі «Екватор», викладачкою кафедри економічної географії та екологічного менеджменту Тетяною ЄМЧУК та викладачем кафедри географії та менеджменту туризму Степаном Бриком за участі здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Середня освіта (Географія)» був проведений захід «Андріївські вечорниці».
 З-поміж великої кількості зимових свят одним з найбільш очікуваних та веселих в українців здавна був день святого Андрія, який відзначається за новим стилем 30 листопада. Цього дня молоді люди завжди збиралися разом на вечорницях, влаштовуючи забави та ворожіння. За народними уявленнями, святий Андрій є втіленням чоловічого начала, провісником долі, покровителем кохання і шлюбу. Тож Андріївські ворожіння були присвячені темі шлюбу. Дівчата намагалися дізнатися, хто буде їх чоловіком, чи буде він багатим, який матиме характер, чи стануть вони щасливі разом тощо.

Учасники вечорниць мали нагоду ознайомитися з традиціями українського народу, відчути красу стародавніх обрядів. У ході свята лунали веселі пісні, жарти, приказки.

Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле! Тож бережімо цю прекрасну й багату скарбницю споконвічних звичаїв і традицій, адже в ній – розум, кмітливість, гумор, життєдайність, єдність і сила нашого народу!

This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.