Новини

17 жовтня відбулося виїзне практичне заняття в НПП "Вижницький" з дисципліни "Туристичне лісівництво" для студентів 304 групи спеціальності "Менеджмент туристичної індустрії". Фахівці парку ознайомили майбутніх спеціалістів у сфері туризму із особливостями, організацією та управлінням туристично-рекреаційною діяльністю, елементами рекреаційної інфраструктури та благоустрою в межах території парку. Студенти практично апробували методики естетичної, рекреаційної оцінки лісових насаджень, розглянули засоби та прийоми зменшення антропогенного навантаження на лісові екосистеми шляхом оптимізації дорожньо-стежкової мережі та вкотре переконалися, що мальовничі лісові ландшафти, сонячна погода та приємне спілкування найкращий енергетичний заряд для відновлення сил, веселого настрою та позитиву.

***

Студенти кафедри економічної географії та екологічного менеджменту взяли участь у марафоні із політичних реформ, що відбувся 28 вересня у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Столиця Буковини приєдналася до 30 інших міст, де подібні заходи організовує Інститут «Республіка». Партнерами заходу виступили Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Інформаційний центр ЄС ЧНУ.

Марафон «Роль громадян у політичних реформах» – форум, що зібрав в одному місці фахівців з національних реформ, активних мешканців, прогресивну молодь й представників влади. Разом шукали відповіді на актуальні для України питання: «Як подолати корупцію?» «Що чекати від змін у виборчому законодавстві?» «Чи доцільне фінансування партій з держбюджету?»

У ході дискусії дійшли спільного висновку: реформи починаються з кожного окремого українця й потрібно не боятися бути «незручними» й «білими воронами», цікавитись «гострими» темами й всіляко відстоювати правду.

«Варто об’єднуватися в суспільні групи, які задавали б чиновникам «правильні» питання. Важко робити зауваження, коли ти один. Та якщо вас декілька, з певною культурою сформованою у цьому середовищі, то набагато легше пропагувати, насаджувати її іншим. Створюйте організації, приєднуйтеся до існуючих, навчайтеся, аналізуйте, впливайте на ситуацію в країні», – зауважив Ігор Баб’юк, директор ЧОГО «Буковинський центр виборчих технологій».

Окрім того, учасникам випала нагода спробувати й себе в ролі експертів, долучившись до гри-моделювання за форматом Уолта Діснея. Команди “мрійників”, “реалістів” та “критиків” пропонували власні варіанти впровадження антикорупційної й реформи політичних фінансів. Серед них: удосконалити правове регулювання й судову систему, популяризувати нетерпиме ставлення до корупції, ламати стереотип «про кума», ввести електронну щомісячну звітність партій, посилити громадський контроль за політичними фінансами, особливо за цільовим використанням коштів держбюджету.

 

***

28 липня поважний ювілей святкує доцент кафедри економічної географії та екологічного менеджменту 

Михайло Володимирович Цепенда.

Тож прийміть щирі слова вітання і найкращі побажання!!!

У цей святковий час
Прийміть побажання від нас!
Хай буде здоров'я міцне, мов граніт,
І з ним вам прожити не менше ста літ.
Хай горе обходить Вас стороною,
А щастя приходить і ллється рікою!
Хай кожен день приходить радість,
І дового десь блукає старість,
Щоб ніколи не старіли,
А душею молоділи.

Многая літа!!!

 

***

Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект

Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити.
М. Пришвін

Огляд останніх світових подій та кліматичних тенденцій не залишив байдужими студентство Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Саме тому, 18 травня 2018 року до Дня Міжнародного захисту клімату, понад 70 студентів – представників економічного та географічного факультетів Чернівецького національного університету в приміщенні Буковинського Медіа-Центру  «Belle Vue» взяли участь у проведеному круглому столі на актуальну тему сьогодення: «Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект». Захід був організований викладачами двох факультетів: Підгірною В.Н. (кафедра економічної географії та екологічного менеджменту) та Філіпчук Н.В. (кафедра економіки підприємства та управління персоналом).

Метою круглого столу було узагальнити й розширити знання студентської молоді про глобальні проблеми людства, шляхи їх подолання, ознайомити з причинами виникнення техногенних катастроф, розвинути почуття особистої причетності кожного до викликів часу.

На круглому столі обговорювали та аналізували наукові позиції вчених щодо актуальних й проблемних питань сучасності в розрізі обраної проблематики. Центральними стали доповіді по 7 глобальних проблемах сучасності, над якими у форматі групової роботи працювали команди студентів економічного та географічного факультетів, у складі: Гунчак Яна (гр. 304) та Чумак Максим (гр. 176); Скорик Валя (гр. 176) та Фочук Антон (гр. 304); Іра Герецун (гр.304) та Дубинський Роман (гр. 176); Ящук Віталій (гр. 304) та Мартинюк Марина (гр.176); Кухаришин Ірина (гр. 176) та Виксюк Василь (гр. 304); Коляска Діана (гр. 304) та Марчук Вячеслав (гр. 176); Пахнюк Тая (гр. 305) та Пасарюк Алла (гр. 305) та ін.

Спільними зусиллями викладачів зі студентами, було проаналізовано причини появи глобальних криз, обґрунтовано причини асиметричності розвитку економічних систем, як наслідок значної диференціації у доходах населення, проведено оцінку впливу згубних наслідків забруднення навколишнього середовища на життя майбутнього покоління, окреслено роль державних органів влади та світової спільноти у розв’язанні глобальних проблем.

Проведення даного заходу ще раз підкреслило той факт, що студенти університету, починаючи з першого по третій курси, не просто цікавляться процесами, що відбуваються в Україні та світі, але й можуть вміло застосовувати набуті на заняттях теоретичні знання для глибокого аналізу практичних аспектів функціонування глобальної системи. Найактивнішу участь в обговорення взяли такі студенти, як Долід М. (гр. ОП-47), Михайлюк Ю. (гр. ФК-21), Ніконець О. (гр.ОА-11), Паньчишина О. (гр. ДФ-44), Василенко І. (гр. ФК-21), Венничук Л. (гр. БС-39), Вересюк С. (гр. ФК-22), Томнюк П. (гр.ОП-37), Луньова А. (гр.ФК-11), Арич М. (гр. ФК-21), Мельничук Ярослав (176 гр.), Тимчук Андрій (192-1 гр.) та ін.

На підтримку ініціативи щодо покращення екологічного стану в Україні та зниження кількості сміття за рахунок зменшення використання поліетиленових пакетів рітейлерами по завершенню круглого столу всі його учасники долучилися до флеш-мобу  на підтримку відповідної петиції.  «Від слова до діла – долучайтесь!», – саме такий контекст було покладено в основу івенту та світлин. Студенти заклмкали : «Викреслемо разові поліетиленові пакети з свого життя, поставимо на них «хрест»! Продовжуючи розпочатий флеш-моб, доповідачі круглого столу відвідали з просвітницькою місією школярів 2-А класу 5 гімназії м. Чернівців і долучили їх до розпочатої акції.

Проведення круглого столу тему: «Глобальні проблеми сучасності: економіко-географічний аспект» досягло своєї мети. А його організатори висловлюють щиру подяку студентській молоді за живу дискусію, плідну та  конструктивну роботу.

***

17 квітня 2018 р. на географічному факультеті відбулася студентська наукова конференція. У ній брали активну участь студенти кафедри економічної географії.

Було заслухано дванадцять змістовних студентських доповідей:

1. Просторові особливості розвитку сонячної енергетики в Європі

Студ. 4 курсу – Андрійчук Леся

Наук. керівник – асист. Цепенда М. М.

2. Суспільно-географічний аналіз проекту будівництва  каскаду ГЕС на р. Дністер

Студ. 4 курсу – Бикова Анастасія

Наук. керівник – асист. Цепенда М. М.

3. Фауна з поселень трипільської культури  в Середньому Подністров’ї

Студ. 3 курсу – Гузаревич Марта

Наук. керівник – доц. Данілова О.М.

4. Сучасний стан, тенденції і перспективи розвитку виробничої галузі народногосподарського комплексу Чернівецької області

Студ. 4 курсу – Ковалюк Сергій

Наук. керівник – доц. Грицку В.С.

5. Характеристика конкурентних переваг ресторанного бізнесу в сучасних умовах господарювання (на прикладі ресторанів “Габсбург” та “Карпати” Мигово)

Студ. 4 курсу – Лісовенко Анастасія

Наук. керівник – асист. Ємчук Т.В.

6. Рівень життя населення: суспільно-географічна концептуалізація

Студ. 3 курсу – Матощук Наталя

Наук. керівник – асист. Ємчук Т.В.

7. Сучасні особливості управління водними ресурсами України

Студ. 4 курсу – Мельник Сергій

Наук. керівник – асист. Цепенда М.М.

8. Географічні аспекти збалансованого лісогосподарювання в Чернівецькій області

Студ.  4 курсу – Мельничук Діана

Наук. керівник – доц. Данілова О. М. 

9. Соціальний престиж у контексті інтеграційних змін

Студ. 3 курсу – Сьох Наталія

Наук. керівник – асист. Підгірна В.Н.

10. Cучасні проблеми та тенденції розвитку річкового транспорту України

Студ. 4 курсу – Сторцун Альона

Наук. керівник – асист.  Цепенда М.М.

11. Тенденції розвитку світового ринку органічної продукції

Студ. 3 курсу – Шенішевська Іванна

Наук. керівник – доц. Данілова О.М.

12. Базові тенденції розвитку туристичної сфери України в умовах трансформаційних змін

Студ. 3 курсу – Пахнюк Таїсія

Наук. керівник – асист. Підгірна В.Н.

 

*** 

Студенти географічного факультету вже котрий рік поспіль виборюють перемогу у конкурсах та олімпіадах Всеукраїнського рівня. Не став винятком і 2017-2018 навчальний рік.

Студент 4-го курсу географічного факультету Ковалюк Сергій Валерійович нагороджений Дипломом переможця за ІІ місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з географії, що проходила у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в м. Києві.

***

"Хрещатик – це прекрасне місце, де водночас можна і очиститися духом, і насититися красою краєвиду на прекрасні Заліщики!" – казали нам наші куратори Грицку Вероніка Степанівна та Наконечний Костянтин Петрович.

І ось настав цей день! Ми в дорозі. Дорога розпочалася із захоплюючої розповіді Вероніки Степанівни про наше чарівне місто Чернівці, й про Хрещатик.

Ось і Хрещатик! Всі були в захваті від побаченого, з одного боку, це на вигляд маленький чоловічий монастир, але в середині – це прекрасний "Божий палац", а з іншого боку – це чудесний краєвид, до якого потрібно спуститися сходами, під якими іноді немає землі. Спустившись ми побували на цілющому джерелі і в печері відлюдника, студентам дуже сподобалося!

Наступна зупинка відбулася в Урочищі "Червоне", де ми побували на водоспаді річки Джурин. Студенти зробили багато цікавих фото, ось деякі із них:

Вражені краєвидом ми вирушили на наступну нашу зупинку, яка була на Касперівському водосховищі. Приїхавши туди ми були і в захваті і в розпачі, тому що там дуже красиво і водночас  забруднено. Поприбиравши ми вирішили зупинитися на маленький пікнік, де ми розповідали веселі історії про себе. Це була наша остання зупинка на сьогодні, тому ми за собою прибрали і вирушили додому. По дорозі ми співали українські народні пісні, їх було так багато, що ми не помітили як приїхали. Сподіваюся що наша подорож продовжиться, тому що ГЕОГРАФИ – живуть подорожуючи!

Старости 109 та 105 груп – Миглей Т.М. та Штефуряк Ю.М.

 

***

21 червня 2017 року на кафедрі економічної географії та екологічного менеджменту відбувся захист виробничої практики студентами 4-го курсу напряму підготовки "Менеджмент". Комісія у складі доц. Наконечного К.П., асистентів Підгірної В.Н. та Цепенди М.М. оцінила матеріали практики та звіти студентів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

4-7 квітня 2017 року на базі географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з географії. Участь у студентській Олімпіаді взяли 54 представники із 23 вищих навчальних закладів, які представляли різні куточки нашої України, кожен із яких виборов це право перемігши в І етапі Олімпіади, що проходив на базі ВУЗів.

Географічний факультет Чернівецького національного університету на Олімпіаді представляли студентки 4 курсу - Дячук Наталія та Мельничук Любов.

За результатами теоретичного та практичного турів було визначено переможців та призерів Олімпіади серед учасників класичних університетів та учасників педагогічних університетів окремо.

Почесне перше місце та Диплом І ступеня серед класичних університетів виборола  студентка кафедри економічної географії та екологічного менеджменту  Дячук Наталія.

Вітаємо Наталію з перемогою та зичимо творчих пошуків і вагомих наукових здобутків!

Геофак – ЧЕМПІОН!!!

 

***

25 грудня 2016 року створено наукометричний профіль кафедри економічної географії та екологічного менеджменту у Google Scholar. Для перегляду профілю - перейти за посиланням: https://scholar.google.com.ua/citations?user=stFPizMAAAAJ&hl=uk

 

***

1 грудня 2016 року Указом Президента України №533/2016 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди 25-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року" за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, Глава Держави постановив:

Присвоїти почесне звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ" – РУДЕНКУ Валерію Петровичу - професору кафедри економічної географії та екологічного менеджменту, деканові географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.

Щиро вітаємо!!!

http://www.president.gov.ua/documents/5332016-20818

***

3 листопада 2016 року на розширеному засіданні кафедри економічної географії та екологічного менеджменту відбувся попередній захист кандидатської дисертації аспіранта кафедри Єремії Г.І. на тему: "Внесок румуномовних дослідників у розвиток суспільної географії кінця ХІХ - початку ХХ ст.".

 

***

23.03.2016 року доцентом кафедри економічної географії та екологічного менеджменту, к.е.н. Підгірною В.Н., було проведено тренінг на тему: "Формування практичних навиків складання фінансової частини бізнес-плану", для студентів другого та третього курсів напряму: "Туризм" та "Менеджмент". В процесі заходу було окреслено цікаві  ідеї для відкриття власної справи, обговорено правові аспекти започаткування підприємницької діяльності.

image-29-03-16-13-39-4(1)

(Visited 5 505 times, 1 visits today)